Ahşap Dekorasyon

Ahşap Dekorasyon

Ahşap denilince, ahşap evler, ahşap kapılar, ahşap pencereler, ahşap mobilyalar, ahşap kamelyalar, ahşap bahçe mobilyaları, ahşap sandalyeler vs. birçok kategoriyi içinde barındırır. Ahşap, belki de kullandığımız en sağlıklı en dayanıklı en sıcak görünüşlü araçlardan biridir. Mesela, ahşap ev betonarme eve göre daha sıcak soğuğa karşı izolasyon sağlar. Depremlere daha çok dayanıklıdır. Orjinal ahşaptan yapılan mobilyalar çok daha sağlam, çok daha göz alıcı çekiciliği vardır.

SUNTA (YONGA LEVHA) NEDEN YAPILIR.

İngilizce (CHİPBOARD) Orman işletmeleri kesilen ağaçların işe yaramayan kereste özelliği taşımayan kısımları ile ağaç dallarını dev makinelerden geçirerek talaş yaparlar. Sonra bir takım tutkal karışımları ile preslerde belli ısı derecesi ile sıkıştırılarak plaka haline getirilir. Suntanın manası kısaca suni tahta.

MDF NASIL YAPILIR.

MDF ingilizce de (Medium Density Fiberboard) Sert ve yumuşak ahşap kalıntılarını parçalayıp life çevirdikten sonra yüksek ısı ve basınç altında mum ve reçine tutkal ile oluşan levha şeklinde tasarlanmış üründür.

Daha çok lake mobilya sektöründe kullanılır.